„Dzień Odry”!

maj 12, 2018

„Dzień Odry”!

12 maja 2018 r., Bulwar Xawerego Dunikowskiego.

Technikum Żeglugi Śródlądowej we Wrocławiu miało swoje stoisko do prezentacji szkoły podczas „Dnia Odry”. Dyrektor szkoły Paweł Zapart wraz z członkami Bractwa Mokrego Pokładu udzielali informacji o możliwościach podjęcia nauki zawodu: technik żeglugi śródlądowej. Organizowany przez Biuro Promocji Miasta i Turystyki „Dzień Odry” spotkał się z ciepłym przyjęciem mieszkańców i turystów Wrocławia. Wydarzenie to miało pokazać Odrę jako miejsce rekreacji i wypoczynku, ale także ważny element środowiska i gospodarki. Potencjał Odry jest ogromny – zrewitalizowane nabrzeża dają możliwość wypoczynku i rekreacji, w okolicy rzeki powstaje wiele miejsc komercyjnych, wypożyczalni sprzętu, a po rzece pływają liczni armatorzy floty pasażerskiej. Odra spełnia też bardzo istotną rolę dla środowiska naturalnego. Także i dla Technikum Żeglugi Śródlądowej jest miejsce we Wrocławiu.

Poniżej prezentacja zdjęciowa „Dnia Odry”;

Pierwsi – goście inspektorzy UŻŚ

Mapa z drogami wodnymi wzbudzała duże zainteresowanie

Rozmowy rekrutacyjne

Prezentacja TŻŚ na scenie plenerowej przez Prezesa Stowarzyszenia Absolwentów TŻŚ Waldemara Rybickiego i Dyrektora TŻŚ Pawła Zaparta oraz stoisko TŻŚ wraz obsługującymi zainteresowanych.

Rozmowy rekrutacyjne cd.: najstarszego absolwenta TŻŚ z kandydatem na przyszłego marynarza śródlądowego

Wizyta dzieci szkolnych – potecjalnych „marynarzy”

Bulwar Xawerego Dunikowskiego i Odra z jednostkami pływającymi w Dniu Odry

Więcej na stronie; http://wroclawnadodra.pl/dzien-odry-2018-podsumowanie/