DZIEŃ OTWARTY TECHNIKUM ŻEGLUGI ŚRÓDLĄDOWEJ WE WROCŁAWIU

kwiecień 25, 2019

W dniu 25 kwietnia 2019 r. w ramach dnia otwartego szkoły zaprezentowaliśmy odwiedzającym możliwości edukacyjne szkoły oraz perspektywy zatrudnienia po ukończeniu naszego technikum a także kontynuowania nauki na ewentualnych kierunkach o specjalności żegluga śródlądowa na wyższych uczelniach. Odwiedzali nas dzisiaj uczniowie kończący gimnazja jak i ósmoklasiści. Przyszła też duża grupa rodziców zainteresowanych warunkami dalszej nauki dla swoich dzieci. Duże zainteresowanie wzbudzały symulatory. Rodziców szczególnie interesowały możliwości pracy po zdobyciu zawodu technika żeglugi śródlądowej. Żegluga śródlądowa jest otwarta dla dziewcząt. To nieprawda, że ten dobrze płatny zawód jest tylko dla chłopaków. Dobre warunki mieszkalne na barkach umożliwiają pracę dla załóg rodzinnych w skład, których wchodzi: żona, dzieci czy też dalsi krewni:-)