KONKURS PIOSENKI PATRIOTYCZNEJ „KAŻDY POLAK GRA I ŚPIEWA POLSCE” 2021

REGULAMIN  KONKURSU  PIOSENKI PATRIOTYCZNEJ

„KAŻDY POLAK GRA I ŚPIEWA POLSCE”  2021

• 1 Przedmiot Regulaminu

Niniejszy  regulamin,  zwany  dalej  „Regulaminem”  określa  warunki  uczestnictwa  w   Konkursie  Piosenki  Patriotycznej  „Każdy Polak gra i śpiewa Polsce”  2021  zwanym  dalej  „Konkursem”,  a  także  kryteria  oceny  utworów  oraz  warunki  nagradzania zwycięzców Konkursu.

• 2 Cel Konkursu
  1. Celem Konkursu jest  propagowanie  wśród  dzieci  i    młodzieży  postaw  patriotycznych poprzez zapoznanie i wykonywanie przez nich utworów patriotycznych mających na celu wspólne świętowanie rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.
  2. Konkurs ma również na celu:
  3. a) rozwijanie pasji i talentów młodzieży;
  4. b) wypromowanie zespołów i solistów;
  5. c) pielęgnowanie kulturowego dziedzictwa;
  6. d) poszerzenie znajomości polskiej kultury muzycznej.
  7. W konkursie zostaną wyłonieni i nagrodzeni najlepsi wykonawcy.
  • 3 Organizatorzy Konkursu
  1. Organizatorem Konkursu jest Technikum Żeglugi Śródlądowej we Wrocławiu.
  2. Sponsorem nagród w konkursie jest Technikum Żeglugi Śródlądowej we Wrocławiu.
  • 4 Zakres terytorialny
  1. Konkurs zostanie przeprowadzony  on-line.
  2. Konkurs adresowany jest do młodzieży uczęszczającej do Technikum Żeglugi Śródlądowej we Wrocławiu., zwanych dalej wykonawcami, zamieszkujących w Polsce.
  • 5 Utwór muzyczny
  1. Utwór muzyczny wykonany  w  języku polskim w formie piosenki, utworu instrumentalnego lub wokalno-instrumentalnego  musi  być  związany  z  tematyką patriotyczną.
  2. Za podkład muzyczny może służyć instrument lub przygotowany i nagrany playback.
  3. Maksymalny czas trwania utworu muzycznego: 6 minut.
  4. Wszyscy wykonawcy muszą wykonywać prezentowany utwór z pamięci.
  • 6 Warunki udziału w Konkursie
  1. Do Konkursu mogą być zgłaszane utwory w kategoriach:
  2. a) Solista (przesłuchania w dniu 10.11),
  3. b) Zespół wokalny (przesłuchania w dniu 10.11),
  4. c) Zespół instrumentalny (przesłuchania w dniu 10.11),
  5. d) Zespół instrumentalno-wokalny (przesłuchania w dniu 10.11).
  6. Konkurs odbywa się w jednej grupie wiekowej:
  7. Grupy wiekowe wyznaczone  są  poprzez  rzeczywisty  wiek .
  8. W Konkursie będą brały udział osoby/zespoły, które
  9. a) zgłoszą się w wyznaczonym terminie do 10.11.2021 poprzez wysłanie swojego nagrania na adres mailowy: tzs@wp.pl.
  10. b) uzyskają mailowe potwierdzenie prawidłowego zgłoszenia oraz zmieszczenia się w limicie czasowym.
  11. Zgłoszenie do Konkursu jest równoznaczne z akceptacją niniejszego Regulaminu.
  12. Zgłoszone do  Konkursu  piosenki nie  mogą  zawierać  treści  obscenicznych,

dyskryminować  lub  propagować  dyskryminacji  ze  względu  na  światopogląd, wyznawaną religię, płeć, rasę, narodowość lub pochodzenie etniczne. Organizatorzy zastrzegają także prawo do zdyskwalifikowania uczestnika/uczestników przypadku, gdy występ będzie  zawierał treści w jakikolwiek sposób naruszające prawa lub dobre imię osób trzecich.

1. Organizatorzy mają prawo  do  wykluczenia  z  udziału  uczestników  łamiących Regulamin.
  2. Utwory niespełniające warunków Konkursu nie będą oceniane.

• 7 Komisja Konkursowa / Kapituła Konkursu
  1. Nagrody w konkursie przyznaje Jury.
  2. Skład Jury ustalają Organizatorzy Konkursu.
  3. Nadesłane nagrania zostaną ocenione przy zastosowaniu między innymi następujących kryteriów:
  4. dobór repertuaru do wieku uczestników,
  5. umiejętności wokalne lub /i umiejętność gry na instrumencie,
  6. dykcja,
  7. muzykalność,
  8. aranżacja,
  9. ogólna prezentacja wykonawcy/wykonawców.
  10. Decyzja Jury jest ostateczna i nie przysługuje od niej odwołanie.
  • 8 Nagrody
  1. Laureaci Konkursu, o których mowa w  §  7  otrzymają  nagrody  ufundowane  przez Technikum Żeglugi Śródlądowej we Wrocławiu.
  2. Ogłoszenie wyników oraz  rozdanie  nagród odbędzie  się  w  dniu  przesłuchania.  Dla zespołów –  10.11.2021, dla solistów –  10.11.2021  w  godzinach  wieczornych na zwrotną wiadomością mailową. Odbiór  dyplomu  oraz  nagrody ustali Dyrekcja Technikum Żeglugi Śródlądowej we Wrocławiu. Nie  ma możliwości przesłania nagród drogą pocztową.
  • 9 Dane osobowe
  1. Przystępując do Konkursu uczestnik wyraża zgodę na:
  2. a) przetwarzanie  przez  Organizatorów  jego  danych  osobowych  dla  potrzeb przeprowadzenia  Konkursu  oraz  realizacji  jego  celów,  na  warunkach  określonych w rozporządzeniu  Parlamentu  Europejskiego  i  Rady  (UE)  2016/679  z  04.2016  r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w  sprawie  swobodnego  przepływu  takich  danych  oraz  uchylenia  dyrektywy 95/46/WE (Dz. Urz. UE L 119), zwanego dalej RODO;
  3. b) rozpowszechnianie jej wizerunku oraz udziela nieodpłatnej, nieograniczonej w czasie i co do  terytorium,  niewyłącznej  licencji    na  publikację  (prezentowanie  publicznie w dowolny sposób w tym m.in. w Internecie) wykonanego przez uczestnika utworu muzycznego  oraz  jego  wizerunku,  imienia,  nazwiska,  informacji  o  miejscowości, w której  mieszka  i/lub o  szkole,  do  której  uczęszcza  uczestnik,  w  ramach  promocji Konkursu oraz działalności Organizatorów.
  • 10 Obowiązywanie Regulaminu
  1. Organizatorzy zastrzegają sobie prawo zmiany niniejszego Regulaminu z tym, że zmiany wchodzą w życie z upływem 3 dni od daty zamieszczenia zmienionej treści Regulaminu.