Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych

marzec 1, 2019

Polska oddaje hołd swoim synom, żołnierzom wyklętym, działaczom powojennej konspiracji niepodległościowej – 1 marca obchodzony jest Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. We Wrocławiu uroczystości związane z obchodami Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych rozpoczęły się o godz. 10.00 na Cmentarzu Osobowickim. Wojewoda Dolnośląski Paweł Hreniak wraz z Dowódcą Garnizonu Wrocław płk Dariuszem Krzywdzińskim, z udziałem Minister Beaty Kempy oraz przedstawicielami Instytutu Pamięci Narodowej Oddział we Wrocławiu oraz Okręgu Dolnośląskiego Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej wzięli udział w uroczystości. Wojewoda odczytał list od Premier RP Beaty Szydło. Uroczystości zakończyła ceremonia składania wieńców pod Pomnikiem Ofiar Terroru Komunistycznego. Wydarzeniu towarzyszyła Orkiestra Reprezentacyjna Wojsk Lądowych.

Oddano salwę honorową.Ze strony Technikum Żeglugi Śródlądowej uczestniczyli uczniowie w poczcie sztandarowym szkoły wraz z Dyrektorem Pawłem Zapartem oraz Dyrektorem Urzędu Żeglugi Śródlądowej Janem Pysiem , którzy wspólnie złożyli kwiaty pod pomnikiem poległych żołnierzy wyklętych.