Sekretariat: sekretariat@tzs.edu.pl, +48 71 725 53 55 godz. 7.30-15.30

„Powrót Bena” – Film, nad którym nie można przejść obojętnie.

Styczeń 30, 2019

W dniu 23 stycznia 2019 r. klasa 1TŻŚ w kinie „spotkała” się z Benem i Holly, głównymi bohaterami filmu „Powrót Bena”. Przedstawiona historia jest bliska każdemu nastolatkowi i rodzicowi bez względu na miejsce zamieszkania.

Dorastanie to etap, przez który każdy z nas musi przejść, a matczyna miłość jest silniejsza niż całe zło świata. Potrafi połączyć nawet to, co na pierwszy rzut oka w ogóle do siebie nie pasuje. Tak jak u Holly, która uszyła patchworkową rodzinę z osobnych jednostek. Utkała silnymi nićmi zaufanie, szacunek, a przede wszystkim miłość.

Film jest jednocześnie zamykającą klamrą jak i wstępem do dalszej dyskusji o trudach wynikających z życia z osobą będącą w szponach uzależnienia oraz o konsekwencjach jakie niesie ono ze sobą dla najbliższego otoczenia. O wyborach i odpowiedzialności… nie tylko za siebie.

W filmie „Powrót Bena” nie ma oczywistego, jasnego zakończenia. Dzięki temu każdy z nas może sam dopisać dalsze losy bohatera. A jeżeli ktoś się jeszcze waha, czy warto zaczynać od nowa, czy można napisać swoją własną historię inaczej zostawiamy słowa Jerzego Pilcha:

„Wszystko jedno czy ma się przed sobą sto lat, rok czy tydzień, zawsze ma się przed sobą wszystko”. Autor: Szlachetko Justyna