Sekretariat: sekretariat@tzs.edu.pl, +48 71 725 53 55 godz. 7.30-15.30

Praktyczna strona naszego zawodu

Listopad 16, 2018

W dniu 15 listopada 2018 r. uczniowie naszej szkoły w ramach wycieczki dydaktycznej spędzili popołudnie na terenie wrocławskiej stoczni MALBO, gdzie remontowane są statki śródlądowe, jak również budowane są dużych gabarytów barki dla odbiorców zachodnich.

Na jednej z pochylni uczniowie mieli okazję zobaczyć statek pasażerski „w całości”, czyli również tę jego część, która zwykle znajduje się w wodzie. Była zatem okazja do skonfrontowania teorii z zakresu BiWPS z realnym statkiem i poszczególnymi elementami jego konstrukcji, jak i wyposażenia.

Na kolejnej pochylni uczniowie zobaczyli pojedyncze sekcje nadgabarytowej barki, które finalnie zostaną zespolone w ponad stumetrową jednostkę pływającą – dało im to rzeczywisty wgląd we wnętrze kadłuba statku i jego „elementy składowe”.

Pod koniec wycieczki przyszli adepci rzecznego pływania mieli niecodzienną okazję obserwacji wodowania małego pchacza portowego „KRAB”, po jego oględzinach i pomiarach części podwodnej.

Wyrazem dużego zainteresowania były liczne pytania uczniów skierowane do pracowników stoczni. Zainteresowanie wakacyjnymi praktykami spotkało się z entuzjazmem drugiej strony.

Autor: Aleksandra Mosler