Przekazanie sztandaru, ślubowanie uczniów TŻŚ

październik 18, 2019

W dniu 18 października 2019 r. odbyło się przekazanie sztandaru TŻŚ oraz ślubowanie uczniów rocznika 2019/2020.

W drodze na mszę do parafialnego kościoła.

Mszę celebrował Ksiądz Kapelan żeglugi śródlądowej Jan Kleszcz.

Dyrekcja Technikum Żeglugi Śródlądowej bardzo dziękuje Proboszczowi Jerzemu Bachor za udostępnienie świątyni oraz pomoc w przeprowadzeniu uroczystej mszy z okazji ślubowania uczniów.

We mszy uczestniczyli także rodzice uczniów oraz zaproszeni goście.

Kapelan dokonał poświęcenia sztandaru.

Na zakończenie mszy Kapelan podarował pamiątki każdemu uczniowi w postaci relikwii II stopnia.

Po mszy w asyście orkiestry Wojewódzkiej Komendy Policji kolumna składająca się z uczniów i uczestników ślubowania pomaszerowała ulicą Młodych Techników do budynku szkoły. Dyrekcja TŻŚ serdecznie dziękuje Wojewódzkiemu Komendantowi Policji za zgodę na udział Orkiestry Wojewódzkiej Komendy Policji we Wrocławiu w ślubowaniu uczniów, która uświetniła swoimi występami całość uroczystości.

Przekazanie sztandaru Dyrektorowi TŻŚ (zdjęcie ze strony Wojewody Dolnośląskiego)

Przekazania sztandaru dokonali absolwenci TŻŚ.

Orkiestra odegrała hymn Polski i uczniowie przystąpili do uroczystego ślubowania:

Uczniowie pierwszych klas złożyli ślubowanie na otrzymany sztandar jako kontynuację Technikum Żeglugi Śródlądowej we Wrocławiu z ul. Brucknera.

Po ślubowaniu pamiątkowe zdjęcie z młodszym braciszkiem

Jeszcze wpisy do księgi pamiątkowej szkoły.

Pamiątkowe zdjęcia

Pamiątkowe zdjęcie z najstarszym absolwentem Technikum Żeglugi Śródlądowej we Wrocławiu Jerzym Onderko.

Po ślubowaniu była kawa i ciasto oraz okazja do rozmów ze znakomitymi gośćmi.

poniżej link do faktów TVP 3 Wrocław, materiał o Szkole.: