Przerwa z książką w Technikum Żeglugi Śródlądowej

maj 21, 2019

W dniu 15 maja 2019 r, uczniowie i pracownicy naszej szkoły wzięli udział w akcji „Przerwa z książką”, organizowanej w ramach XIV Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek. Celem akcji jest promocja czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży, pokazanie uczniom, że czytanie jest ciekawe, zachęcenie młodych czytelników do sięgania po książkę w każdej sytuacji i w każdym miejscu.

W środę w nasze szkole odbyło się czytanie na przerwach…. uczniowie i nauczyciele czytali indywidualnie wybrane przez siebie książki. Kto zapomniał zabrać z domu ulubioną lekturę, mógł pożyczyć ciekawą książkę z biblioteki, lub z zasobów Dyrekcji szkoły …..

Uczniowie przynieśli książki w formie papierowej i elektronicznej. Czytane były fragmenty książek
o różnej tematyce, literatura obyczajowa, fantastyczna, a nawet naukowa.

Przekonaliśmy się, że niektóre fragmenty, czytane przez odpowiednią osobę, potrafią rozbawić prawie każdego, a książki, które do tej pory uważaliśmy za mało interesujące, mogą wywołać salwę śmiechu. Tak było w przypadku „Mistrza i Małgorzaty”.

Myślę, że wspólne czytanie, zachęciło wiele osób, do przeczytania książek, po które do tej pory by nie sięgnęli z własnej woli, oraz do zapoznania się z literaturą inną niż ta, którą znaliśmy do tej pory.

„Przerwa z książką” była bardzo przyjemnym i inspirującym doświadczeniem i bardzo mnie cieszy, że jest tak wielu młodych ludzi, którzy doceniają wartość czytania.

Marta Kowalska, Uczennica klasy 1 TŻŚ