RECITAL MICHAŁA MICHALSKIEGO Z OKAZJI DNIA NIEPODLEGŁOŚCI

listopad 16, 2019

W dniu 15 listopada wszyscy uczniowie Technikum Żeglugi Śródlądowej we Wrocławiu wraz z Panią wicedyrektor oraz wykładowcami, Panami: Robertem Hryniewiczem i Tomaszem T. Brzozowskim wysłuchali recitalu fortepianowego Michała Michalskiego z okazji Dnia Niepodległości. W programie znalazły się utwory F. Chopina. Społeczność szkolna została zaproszona przez Klub Muzyki i Literatury we Wrocławiu. Po koncercie były brawa, podziękowania oraz kwiaty dla pianisty za fortepianową wirtuozerię.

Michał Michalski urodzony w 1994 roku polski pianista. Doktorant Akademii Muzycznej we Wrocławiu, w klasie dra hab. Pawła Zawadzkiego, prof. nadzw. Pianista może poszczycić się następującymi nagrodami na konkursach, m.in.: Wyróżnienie na Międzynarodowym Konkursie Marii Canals w Barcelonie, I nagroda na Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym w Livorno, VI nagroda na 47. Ogólnopolskim Konkursie Pianistycznym im. Fryderyka Chopina w Katowicach, I nagroda na Ogólnopolskim Konkursie Pianistycznym o Stypendium Fundacji YAMAHA, II nagroda na Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym Ville de Gagny w Paryżu, I nagroda na Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym Simone Delbert-Fevrier w Nicei, I nagroda oraz Nagroda Główna na VII Międzynarodowym Polsko-Niemieckim Konkursie Pianistycznym w Görlitz/Zgorzelcu. Michał Michalski prowadzi ożywioną działalność koncertową w Polsce i zagranicą. Swoje umiejętności artystyczne prezentował m.in. na międzynarodowych festiwalach muzycznych w Dusznikach-Zdroju, Turynie, Trzęsaczu, Festiwalu Wieczory Chopinowskie na Okólniku czy w Muzeum Fryderyka Chopina w Warszawie i Bibliotece Polskiej w Paryżu. Na szczególną uwagę zasługuje występ w ramach VII Międzynarodowego Festiwalu Muzyka w Opactwie 2017 ”Bach u Cystersów”, podczas którego prezentował swoje umiejętności obok tak wybitnych postaci, jak Mischa Maisky, Georgijs Osokins czy Marek Toporowski. Pianista wykonał wówczas komplet Inwencji dwugłosowych i Sinfonii J. S. Bacha. W listopadzie 2015 roku nakładem wydawnictwa JB Records ukazał się debiutancki album fonograficzny pianisty Michał Michalski – Piano Recital.

W drodze na koncert.

W oczekiwaniu na koncert w KMiL.

Pomysłodawcą i realizatorem koncertu oraz wystawy z okazji dnia niepodległości jest Ryszard Sławczyński – Dyrektor KMiL, który ukończył także sławne TŻŚ z ul. Brucknera 10 we Wrocławiu.

W klubie mieści się również wystawa zorganizowana z okazji dnia niepodległości przedstawiająca Flotę Pińską.

Wystawa wzbudziła duże zainteresowanie uczniów.

W koncercie uczestniczyli członkowie Bractwa Mokrego Pokładu – nauczyciele i absolwenci dawnego TŻŚ z ul. Brucknera 10, którzy także z zainteresowaniem obejrzeli wystawę Floty Pińskiej.

Artefakty ukazujące marynarzy Pińskiej Floty podczas służby dla Polski oraz pracę sygnalisty na wachcie.Po koncercie uczniowie oraz Pani Dyrektor Iwona Bednarz podziękowali Ryszardowi Sławczyńskiemu -Dyrektorowi  Klubu, za umożliwienie wysłuchania koncertu oraz oglądania wystawy ukazującej historię Polskiej Marynarki Wojennej.

Zdjęcia udostępnili: Tomasz Tadeusz Brzozowski, Wojciech Kato, Waldemar Rybicki oraz Ryszard Sławczyński.