Sekretariat: sekretariat@tzs.edu.pl, +48 71 725 53 55 godz. 7.30-15.30

SPOTKANIE NOWOROCZNE NAUCZYCIELI I PRACOWNIKÓW ORAZ ABSOLWENTÓW TŻŚ W KLUBIE MUZYKI I LITERATURY – 2019

Styczeń 13, 2019

W dniu 12 stycznia odbyło się spotkanie noworoczne nauczycieli i pracowników oraz absolwentów TŻŚ w Klubie Muzyki i Literatury we Wrocławiu, pl. Kościuszki 10. W spotkaniu ze strony Technikum Żeglugi Śródlądowej uczestniczyła Pani Iwona Bednarz – Zastępca Dyrektora TŻŚ.

Przybyłych przywitał Ryszard Sławczyński – dyrektor Klubu Muzyki i Literatury, absolwent naszej szkoły z 1984 r. Na wstępie przedstawił genezę pomysłu spotykania się w Klubie Muzyki i Literatury. Spotkania noworoczne nauczycieli i pracowników oraz absolwentów TŻŚ w klubie odbywają się od 2010 r. Inicjatorami spotkań klubowych byli klasowi koledzy z technikum, którym bardzo spodobała się formuła koncertów nawiązująca do lat szkolnych, kiedy uczestniczyli w koncertach symfonicznych jako uczniowie.

Koncert na fortepian rozpoczęła Zofia Dynak, której mama była pracownikiem TŻŚ i też uczestniczyła w koncercie swojej córki. Pianistka wykonała utwory: I. J. Paderewski, Nokturn B-dur op. 16 nr 4, Menuet G-dur op. 14 nr 1, F. Chopin Sonata h-moll op. 58, I Allegro maestoso, II Scherzo, Molto vivace, III Largo, IV Finale, Presto non tanto, R. Maciejewski, 3 Mazurki nr 6, nr 8, nr 9 Echo z Tatr.

Kolejne utwory wykonane zostały wspólnie z Anną Rodak na wiolonczelę i fortepian F. Chopin (transkr. K. Dawydow), Walc a-moll op. 34 nr 2, F. Chopin (transkr. w e-moll A. Głazunow), Etiuda cis-moll op. 25 nr 7, F. Chopin, Introdukcja i Polonez op. 3 na fortepian i wiolonczelę.

Koncert bardzo się wszystkim podobał, artystki otrzymały solidne brawa oraz kwiaty.

Prezes Stowarzyszenia TŻŚ w imieniu wszystkich uczestników koncertu serdecznie podziękował Dyrektorowi KMiL, wręczył bukiet kwiatów oraz drobny upominek w postaci albumu.

W uzupełnieniu do informacji, nadmienić należy o wystroju sali koncertowej, który nawiązywał do profesji żeglugowej, a z którą uczestnicy koncertu mieli do czynienia w swoim życiu zawodowym. Na ścianie nad fortepianem widoczny jest obraz „Wiadrusa”, a w tle płynie po Odrze zestaw pchany „BIZON”. Ponadto na ścianach wiszą różne instrumenty oraz portrety wielkich narodowych twórców muzyki, a także literatury. Na fortepianie wyeksponowany był element statku w postaci „bulaja” podarowanego przez kapitana barki motorowej, na której Dyrektor Ryszard Sławczyński odbył kilkudniowy rejs.