Sekretariat: sekretariat@tzs.edu.pl, +48 71 725 53 55 godz. 7.30-15.30

WIGILIJNE SPOTKANIE W TŻŚ

Grudzień 21, 2019

To już po raz drugi społeczność związana z Technikum Żeglugi Śródlądowej we Wrocławiu wzięła udział w zaimprowizowanej „kolacji wigilijnej”. W spotkaniu brali udział uczniowie, nauczyciele, kapelan żeglugi śródlądowej, kierownictwo szkoły, przedstawiciele Rady Rodziców i społeczności żeglugowej oraz Dyrektor Urzędu Żeglugi Śródlądowej we Wrocławiu dr Jan Pyś. Pan Dyrektor Paweł Zapart przywitał wszystkich uczestników spotkania i złożył życzenia świąteczne oraz noworoczne. Jak często bywa przy takich spotkaniach świątecznych dokonuje się podsumowania minionego okresu pracy i nauki. I tym razem zostało wyróżnione szerokie grono uczniów za osiągnięcia w nauce i działalności społecznej na rzecz środowiska szkoły. Nagrodą są bony pieniężne do realizacji w Centrum Handlowym „MAGNOLIA”. Brawa otrzymał także dr Jan Pyś za pracę dla reaktywacji Odry jako drogi wodnej i osiągnięcia w propagowaniu żeglugi śródlądowej, za które został odznaczony Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski. Dyrektor Paweł Zapart pogratulował odznaczonemu i życzył owocnej pracy w realizacji planów modernizacji Odrzańskiej Drogi Wodnej.

Krzyż Kawalerski Orderu Odrodzenia Polski jest nadawany osobom, które zasłużyły się Polsce za wybitne osiągnięcia w podejmowanej z pożytkiem dla kraju działalności państwowej  i publicznej.

Ksiądz kapelan Jan Kleszcz w swej homilii podkreślił znaczenie obchodzonej tradycji bożonarodzeniowej, kultywowania swojej wiary w życiu każdej społeczności, także żeglugowej. Uczestnicy odmówili modlitwę „Ojcze nasz” wspólnie z kapłanem. Ksiądz Jan obdarował wszystkich pamiątkowym aniołkiem, podzielił się opłatkiem składając każdemu z osobna życzenia świąteczne i noworoczne.

Następnie uczestnicy spotkania podzielili się opłatkami składając sobie wzajemnie życzenia: wesołych świąt, życzono sobie przede wszystkim zdrowia, szczęścia i pomyślności, udanych prezentów od Mikołaja, sukcesów w nauce i życiu osobistym.

Niechajże ten Nowy 2020 Rok pozbawiony będzie przykrości, a składał się jedynie z sukcesów i szczęśliwych chwil!