Sekretariat: sekretariat@tzs.edu.pl, +48 71 725 53 55 godz. 7.30-15.30

„Żegluga Łączy”

Maj 4, 2018

„Żegluga Łączy”

Międzynarodowa Konferencja „Żegluga Łączy” odbyła się w Polsce w dniach 18-19 kwietnia 2018 r. we Wrocławskim Centrum Kongresowym. Gościliśmy przedstawicieli rządów, administracji żeglugowej i ekspertów niemal ze wszystkich regionów świata. Konferencja pokazała kierunki i możliwości rozwoju transportu śródlądowego. Efektem Konferencji było podpisanie międzynarodowej deklaracji o współpracy na rzecz rozwoju żeglugi śródlądowej. W konferencji brali  udział: członkowie Stowarzyszenia Absolwentów TŻŚ oraz Bractwa Mokrego Pokładu.  Także odradzające się Technikum Żeglugi Śródlądowej we Wrocławiu miało swoją prezentację na konferencji.

 

Stoisko odwiedził Wojewoda Dolnośląski Paweł Hreniak, którego powitał Dyrektor TŻŚ Paweł Zapart.

Materiały informacyjne oferowane przez TŻŚ cieszyły się dużym zainteresowaniem.

Szczególnym zainteresowaniem cieszyła się SESJA IV, której tematem była:

PRACA I EDUKACJA W ŻEGLUDZE ŚRÓDLĄDOWEJ

CEL SESJI: Jak zwiększyć atrakcyjność zawodu, poprawić jakość kształcenia i szkoleń, przedstawienie międzynarodowego naukowego podejścia do kształcenia zawodowego w sektorze.

Uczestnicy Konferencji oprócz walorów żeglugi śródlądowej podkreślali bardzo dobre przygotowanie i prowadzenie Konferencji a podczas rejsu statkiem Wratislavia podziwiali uroki Wrocławia i jego węzła wodnego.