Cisco Networking Academy – umożliwia uzyskanie certyfikatów zawodowych w branży IT

luty 20, 2019

Dwudziestego lutego nasi uczniowie spotkali się z P. Wiktorem Ziętarą w sprawie programu CISCO IT Essentials. Jest to program przeznaczony dla uczniów Cisco Networking Academy w szkołach średnich, technicznych, wyższych i uniwersytetach. Pozwala on zdobyć praktyczną wiedzę w zakresie pracy komputerów, montowania komputerów jak i rozwiązywania problemów sprzętowych i oprogramowania.

Po odbyciu programu zdobywa się certyfikat IT Essentials, który jest międzynarodowym dokumentem potwierdzającym umiejętności zawodowe. Jest on honorowany na całym świecie.

Kurs obejmuje podstawy sprzętu komputerowego i oprogramowania oraz zaawansowane koncepcje, takie jak bezpieczeństwo, sieci oraz obowiązki specjalisty IT. Zajęcia uzupełnia wirtualny laptop i wirtualny pulpit, ponieważ istotnym elementem kursu są ćwiczenia laboratoryjne.