KADRA PEDAGOGICZNA W TECHNIKUM ŻEGLUGI ŚRÓDLADOWEJ_23_24

Kalendarz roku szkolnego 2023_2024

Drodzy uczniowie!

Działajmy razem przeciwko koronawirusowi!

Przez najbliższy czas musimy zrobić wszystko, aby zapobiec szybkiemu rozprzestrzenianiu się koronawirusa w Polsce. Stąd szerokie działania Rządu – takie jak m.in.: zawieszenie zajęć w szkołach,  a także odwołanie imprez masowych i wiele innych.

Wiele zależy od nas samych!

  • Unikaj skupisk ludzkich,
  • Myj często ręce, nie dotykaj bez potrzeby twarzy,
  • Odpowiedzialnie wykorzystaj czas zawieszenia zajęć w szkole.

Wszelkie media przekazują informację o podjęciu przez szkoły innej formy pracy, zatem uznajemy, że każdy z Was taką informację posiada.

W tej niecodziennej rzeczywistości prosimy Was o realizację zadań i zagadnień przygotowanych przez nauczycieli i przesyłanych przez dziennik elektroniczny lub pocztę elektroniczną. Przerwa w funkcjonowaniu szkoły nie oznacza dni wolnych od nauki. Nie mamy obecnie ferii, jedynie zmieniliśmy formę pracy na naukę online. Od tego tygodnia prosimy o regularne śledzenie wiadomości w Dzienniku Elektronicznym lub na poczcie, gdzie nauczyciele poszczególnych zajęć dydaktycznych, udostępniają Wam materiały, zadania, ćwiczenia i wskazówki do ich realizacji.

W najbliższym czasie otrzymacie informacje nt. zdalnej realizacji programów nauczania i tygodniowego rozkładu zajęć.

Będziemy monitorować realizację podstawy programowej, a Wasz udział w tej formie zajęć jest obowiązkowy.

Dyrekcja szkoły.

 

W Urzędzie Żeglugi Śródlądowej we Wrocławiu przy ul. Podwale 62 w pokoju 104 są do odbioru książeczki żeglarskie dla uczniów klasy I TŻŚ. Należy mieć przy sobie dokument tożsamości zgodny z podanym w deklaracji (dowód osobisty lub legitymacja szkolna).

Strona zawiera informacje oraz materiały niezbędne dla ucznia do zajęć lekcyjnych:

Uwaga !

Ważne informacje dla uczniów:

Fundacja PozyTYwka rusza z pomocą!

Fundacja PozyTYwka w ramach  kolejnej edycji projektu MożeMY dla wrocławskich szkół ponadpodstawowych zaprasza do Punktu Konsultacji Psychologicznych dla Młodzieży.
Punkt jest dostępny dla adolescentów w wieku 15 – 19 lat, zaniepokojonych swoim stanem psychicznym, którzy z różnych względów (wstyd, lęk przed oceną, brak pieniędzy) nie mogą skorzystać z  pomocy psychologicznej w innych miejscach (szkoła, poradnia zdrowia psychicznego). Może
się zgłaszać (samodzielnie lub przez opiekunów) młodzież, u której występuje podejrzenie występowania zaburzeń psychicznych, nieradząca sobie z narastającym stresem związanym np.
ze zmianą szkoły, burzliwie przechodząca kryzys rozwojowy związany z  okresem dojrzewania, mająca problemy z samooceną i akceptacją, pozostająca w konfliktach z rówieśnikami lub bliskimi, doświadczająca przemocy, nie radząca sobie z sytuacją izolacji i niepewności.

Celem konsultacji jest udzielenie bieżącego wsparcia oraz poradnictwo zmierzające do znalezienia konstruktywnych sposobów rozwiązań trudności i podjęcia właściwych interwencji lub pracy terapeutycznej, jeśli problem będzie tego wymagał.
Punkt będzie działał przez całe wakacje.
Działa nasz Punkt Konsultacji Psychologicznych dla Młodzieży zarówno w trybie online jak i osobiście udzielający darmowej pomocy i porad psychologa.
Zapraszamy do skorzystania z konsultacji każdego kto zmaga się z trudną dla siebie sytuacją – nie koniecznie związaną bezpośrednio z epidemią.
Drogi uczniu, jeśli więc masz jakiś kłopot lub wątpliwości związane z relacjami z innymi, własnym samopoczuciem, konfliktami albo przemocą, obawami o przyszłość, stresem i napięciem, zdrowiem psychicznym własnym lub bliskich i chciałbyś o tym bezpiecznie porozmawiać, uzyskać wsparcie specjalisty i pomoc w znalezieniu rozwiązania – zachęcamy do kontaktu.
Będziemy pracować przez całe wakacje!
Wystarczy zadzwonić pod nr Fundacji PozyTYwka 71 338 30 03 i podać jakiego rodzaju wsparcia potrzebujesz, a rejestratorka przekaże informację odpowiedniemu specjaliście w celu umówienia spotkania online, lub zapisze na konsultację osobistą.
Psycholog albo psychoterapeuta oddzwoni do Ciebie i ustalicie dogodny termin i formę np. przez Skype’a lub inny wideo komunikator, albo po prostu przez telefon.
Możesz również napisać email z krótkim wskazaniem tematu i preferowaną formą kontaktu (telefon, wideorozmowa, osobiście) oraz namiarami na siebie. Również odezwiemy się z propozycją terminu. Adres mailowy do zgłoszeń kot@fundacjapozytywka.org.pl
Zapraszamy do kontaktu!!

Spróbujemy pomóc, podpowiedzieć rozwiązania adekwatne do sytuacji, wesprzeć w tak trudnych chwilach. Niech nikt nie zostaje sam! Wsparcie może otrzymać każdy.
WSZYSTKIE KONSULTACJE SĄ BEZPŁATNE!
Rozpoczęło działalność 1 kwietnia 137 ośrodków środowiskowej opieki psychologicznej i psychoterapeutycznej dla dzieci i młodzieży. Można do tych placówek zgłaszać się bez skierowania. Strona internetowa:

WROCŁAWSKIE CENTRUM ZDROWIA SPZOZ

Poniżej oferta Ośrodka Środowiskowej Opieki Psychologicznej i Psychoterapeutycznej dla Dzieci i Młodzieży we Wrocławiu. :

Wsparcie psychologiczne

Konsultacje / Psychoterapia Po prostu zadzwoń!