sekretariat@tzs.edu.pl, +48 71 725 53 55 godz. 7.30-15.30

GRILLOWANIE PO MARYNARSKU

maj 25, 2019

Wspólnie z rodzicami i uczniami TŻŚ po lekcjach 24 maja br.  grillowaliśmy na przystani klubowej „Marina Viator” ul. Na Grobli 17b, rz. Odra, Wrocław.

Po trudnych zajęciach w szkole przyszli marynarze próbowali swoich sił w gastronomii przygotowując grilla, ognisko i napoje. W przyszłej pracy na statkach, ale i w życiu ta umiejętność jest bardzo potrzebna.

Oprócz tradycyjnych kiełbasek były własnego wyrobu smaczne ciasta,

Gotowe do pieczenia w ognisku kartofle.

Przyjemnie jest posiedzieć przy ognisku nad rzeką.

Uczestnicy grillowania pływali na klubowych motorówkach i nawet był rejs z mokrymi przygodami.

Marina Viator jest zlokalizowana blisko centrum Wrocławia, a jednocześnie ma doskonałe warunki do uprawiania motorowodniactwa. To miejsce spotkań i teren działalności wodniackiej członków Yacht Clubu „Viator” oraz współpracujących z nimi osób chętnych do uprawiania sportów wodnych. Marina jest także otwarta dla wszystkich ludzi lubiących taką formę aktywnego wypoczynku. Marina Viator jest certyfikowanym i oficjalnym Ośrodkiem Egzaminacyjnym, zarejestrowanym w PZMWiNW oraz w Ministerstwie Sportu i Turystyki, zgodnie z Ustawą o Sporcie. 

Dyrektor Paweł Zapart podziękował za pomoc w zorganizowaniu spotkania i udostępnienia terenu klubu dla uczniów TŻŚ Komandorowi „Jacht Clubu Viator „.

Uczestników grillowania odwiedziło szefostwo Urzędu Żeglugi Śródlądowej we Wrocławiu, dr Jan Pyś  – Dyrektor UŻŚ przekazał dla uczniów kończących I klasę pamiątkowe upominki.

Odwiedził też nas bóbr, który posilał się smacznymi gałązkami z wierzby.