Jak zapobiegać hejtowi wśród młodzieży ?

grudzień 4, 2020

Jak zapobiegać hejtowi wśród młodzieży ?

Komisariat Policji Wrocław Stare Miasto w ramach działań o charakterze prewencyjnym przygotował materiał informacyjno – edukacyjny, w formie spotu profilaktycznego, o tematyce związanej z zapobieganiem hejtu wśród dzieci i młodzieży.

Mowa nienawiści jest zjawiskiem poważnym i dotyka polskie dzieci oraz nastolatków w coraz większym stopniu. Często wynika to z braku działań zmierzających do uświadomienia dzieci oraz ich opiekunów w powyższej kwestii. Ważniejsze jest skuteczne zapobieganie temu zjawisku, niż późniejsza walka z nim.

Słowa kluczowe, to: przemoc słowna, nienawiść , ofiara, Internet, dziecko, nastolatek.

Mamy nadzieję, że spot filmowy przygotowany przez funkcjonariuszy Wydziału Prewencji  z Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu pomoże w zapobieganiu powstawania opisanych zjawisk.

Komendant Komisariatu Policji Wrocław Stare Miasto