sekretariat@tzs.edu.pl, +48 71 725 53 55 godz. 7.30-15.30

RADOSNE OBCHODY ŚWIĘTA NIEPODLEGOŁOŚCI

listopad 12, 2023

„Naród, który traci pamięć przestaje być Narodem – staje się jedynie zbiorem ludzi, czasowo zajmujących dane terytorium”

Marszałek Józef Piłsudski

11 listopada to bardzo ważna data w życiu każdego Polaka, 105 lat temu Polska odzyskała niepodległość. Uczniowie i nauczyciele Technikum Żeglugi Śródlądowej we Wrocławiu uczcili to święto w radosny sposób.

W piątek  10 listopada  w szkole odbyła się uroczystość szkolna – radosne obchody Święta Niepodległości. W tym roku tematem przewodnim było „kształtowanie granic Polski po I wojnie światowej”. Każda klasa miała za zadanie przygotować  „stoisko niepodległościowe”, które zawierało opis przydzielonego zagadnienia historycznego, plany bitew, prezentację postaci historycznej. Zadaniem  uczniów było również przygotowanie piosenki legionowej oraz cista o symbolice narodowej.

Podczas prezentacji wykonanej pracy, wspólnego śpiewania wszyscy bardzo dobrze się bawili. W rywalizacji klas I miejsce zajęła 3TŻP, II miejsce – ITŻ, III miejsce –IV TŻP, IV miejsce – II TŻ. Wszyscy uczestnicy otrzymali słodkie upominki ufundowane przez Radę Rodziców TŻŚ.

 

O symbolicznej godzinie 11.11 uczniowie i nauczyciele naszej szkoły wspólnie odśpiewali „Mazurka Dąbrowskiego” w ramach akcji „Szkoła do hymnu”.

Podsumowaniem obchodów był udział uczniów w Radosnej Paradzie Niepodległości. Uczniowie wraz z mieszkańcami przeszli ulicami Wrocławia świętując odzyskanie niepodległości. Barwna i radosna parada wystartowała  z pl. Wolności i ulicami miasta przemaszerowała do Centrum Historii Zajezdnia, tam o godzinie 12.00 wspólnie odśpiewano Hymn Polski.