Światowy Tydzień Przedsiębiorczości WAB 2022

listopad 17, 2022

W dniu 8 listopada br. uczniowie klas: 3TŻP i 2 TŻP wraz z opiekunem  p. J. Nowak uczestniczyli w Światowym Tygodniu Przedsiębiorczości we Wrocławskiej Akademii Biznesu w Naukach Stosowanych.

ŚWIATOWY TYDZIEŃ PRZEDSIĘBIORCZOŚCI WAB 2022 miał na celu promocję przedsiębiorczości wśród młodych ludzi. Głównym celem przyświecającym organizatorom przedsięwzięcia było to, by uczeń przeżył przygodę edukacyjną, która zaangażuje go intelektualnie, emocjonalnie, wyzwoli aktywność i zwiększy pewność siebie.

Program wydarzenia był bardzo bogaty. Była możliwość spotkania z wykładowcami poszczególnych kierunków studiów, przedstawicielami Biura Karier i Projektu Twoja Opcja Kariery w salach wykładowych. Odbył się panel dyskusyjny z przedsiębiorcami, którzy przedstawili swoje doświadczenia w prowadzeniu firmy i odpowiadali na pytania uczestników konferencji.

We wcześniejszej fazie, jeszcze w szkołach, przeprowadzono konkurs w formie pisemnej z zakresu przedsiębiorczości. Należało udzielić odpowiedzi na pytanie konkursowe: „Jakie umiejętności i dlaczego powinien mieć człowiek przedsiębiorczy?”. Laureaci otrzymali podczas wydarzenia puchary i nagrody z rąk JM Rektora WAB. Trzecie miejsce zajęła nasza uczennica Zuzanna Czekaj z klasy 2TŻP.  Zuzi serdecznie gratulujemy.