Technikum Żeglugi Śródlądowej we Wrocławiu świętuje 100 – lecie niepodległości Polski!

listopad 11, 2018

Uczniowie wraz z Dyrekcją, rodzicami i absolwentami TŻŚ uczestniczyli w Radosnej Paradzie Niepodległości.:

Przygotowania do wymarszu pocztu sztandarowego.

Start nastąpił na ulicy Młodych Techników 58.Przemarsz ulicami Wrocławia na Plac Wolności.Plac Społeczny, a na ulicy Legnickiej dołączyliśmy do głównej kolumny pochodu.Na czele kolumny jechał bryczką Marszałek Józef Piłsudski w towarzystwie prezydentów Wrocławia: Rafała Dutkiewicza oraz prezydenta elekta: Jacka Sutryka.Kolumna uczniów w mundurach marynarskich ze sztandarem szkoły wraz z Dyrektorem Pawłem Zapartem zaprezentowali się bardzo szykownie w marszu krokiem defiladowym. Mieszkańcy z podziwem patrzyli na maszerujących naszych marynarzy wrocławskich!Mieszkańcy Wrocławia z flagami narodowymi na ramieniu godnie obchodzili Święto Niepodległości!Piękna Wrocławianka z ukwieconą głową w narodowe barwy, z uśmiechem na twarzy przywitała nas na trasie przemarszu.Dotarliśmy już na Plac Wolności i zajmujemy swoje miejsce w szeregu na przywitanie konnej defilady.Jeszcze tylko mały przegląd reprezentacji TŻŚ przez panią Dyrektor.Z naprzeciwka przywitały nas kwiatami dostojne Panie z pięknymi uśmiechami!Wspaniała prezentacja oddziałów w strojach mundurowych oraz konnicy z chorągwiami.Następuje przegrupowanie formacji do przyjęcia defilady Wojska Polskiego.Przemarsz Wojskowej Orkiestry Dętej.Przybycie władz wojewódzkich: Marszałka, Wojewody.Przybycie pocztów sztandarowych szkół, uczelni i organizacji młodzieżowych.Organizacji kombatanckich.Oddanie honoru defilującym pocztom sztandarowym oraz jednostkom wojskowym i służbom mundurowym.Przemarsz kolumny TŻŚ przed trybuną główną Parady Niepodległości.Salut głównodowodzącego parady dla przybyłych pocztów sztandarowych.Powrót po zakończonej defiladzie przed trybuną.Pamiątkowe zdjęcia z absolwentami TŻŚ.Miłe spotkania ze znajomymi jeszcze z lat szkolnych w TŻŚ.