Uczniowie Technikum Żeglugi Śródlądowej na „Śniadaniu Mistrzów”

marzec 19, 2023

W dniu 16.03.2023 r. grupa uczniów naszej szkoły wraz z opiekunem Panią Beatą Jamrosz, nauczycielką języka polskiego, wzięła udział w projekcie  „Śniadanie Mistrzów” zorganizowanym przez Papieski Wydział Teologiczny we Wrocławiu. Jest to cykl spotkań ze znanymi postaciami ze świata dziennikarstwa, dedykowany dla młodzieży szkół średnich z województwa dolnośląskiego. Wydarzenie, w którym wzięliśmy udział, było pierwszym z tego cyklu. Gościem był Radomir Witt, dziennikarz i korespondent sejmowy stacji TVN24. Zgodnie z nazwą cyklu organizatorzy przygotowali  śniadanie, po którym nastąpiło spotkanie z dziennikarzem. Opowiedział on o swojej pracy, o drodze do zostania dziennikarzem, a następnie odpowiadał na pytania prowadzących i młodzieży. Spotkanie przebiegło w miłej, swobodnej atmosferze, sprzyjającej otwartości dyskusji i wymianie poglądów. Z niecierpliwością oczekujemy na kolejne wydarzenie z tego cyklu.