Udział uczniów w projekcie Edukacji Zdrowotnej STOPFEJKFRIEND

listopad 23, 2020

W miesiącu  październiku 2020 nasi uczniowie wzięli  udział w Ogólnopolskim  Konkursie zorganizowanym w ramach kampanii Edukacji Zdrowotnej   przy wsparciu Ministerstwa Zdrowia oraz Instytutu Zdrowia Publicznego – Państwowym Zakładem Higieny, na najlepszy scenariusz do  kampanii reklamowej popularyzującą wiedzę na temat szkodliwości palenia,  wynikających z niego konsekwencji zdrowotnych i społecznych oraz kształtowanie postaw związanych z niepaleniem. Środkiem przekazu miało być stworzenie fałszywego kolegi Fejka jakim jest papieros. Najlepszy scenariusz miał   posłużyć do stworzenia spotu reklamowego, który zostanie przeznaczony do emisji w  Internecie.

Wszyscy uczniowie wzięli udział  w pokazie prezentacji na temat tworzenia reklamy ze szczególnym uwzględnieniem tematu papierosa jako Fejkowego- Fałszywego  przyjaciela. Do zespołu projektowego zgłosiło się pięciu uczniów .

Zofia Kierasińska             klasa 3 TŻŚ

Małgorzata Kosowska     klasa 3 TŻŚ

Dawid Bryjak                    klasa 3 TŻŚ

Marcin Marszałkiewicz    klasa 2 TŻG

Jakub Guliński                 klasa 2 TŻG

Koordynatorem pracy zespołu była pani Małgorzata Opierowiec

Kierunek jaki mogła  obrać młodzież sugerowały podane przez organizatora wredne cechu Fejka

• Śmierdzi ściemą
  • Jara Go Twój stres
  • Przepala Twój czas
  • Wciąga Twoją kasę
  • Zatruwa Twoje relacje

Nasz zespół stworzył  scenariusz , biorąc pod uwagę cechę „ wciąga Twoją kasę” jako gorzkie wspomnienia chłopca o imieniu Filip, który sam nie zauważył jak z czasem fałszywy kolega – papieros wpłynął na jego kłopoty finansowe i relacje z przyjaciółmi.

Scenariusz nie zajął nagrodzonego miejsca ale może dał początek   tworzenia innych scenariuszów oraz  kreatywnego myślenia  .

Dla całego zespołu projektowego gratulacje !!!