WYCIECZKA DO NAKŁA – OWOCNA WSPÓŁPRACA Z ZESPOŁEM SZKÓŁ ŻEGLUGI ŚRÓDLĄDOWEJ W NAKLE NAD NOTECIĄ

październik 8, 2018

W dniach 1-2.10.2018 r. uczniowie naszego Technikum po raz pierwszy mieli okazję zobaczyć z czym wiąże się praca marynarza, a wszystko to dzięki nawiązaniu współpracy z Zespołem Szkół Żeglugi Śródlądowej w Nakle nad Notecią.

Dzięki ogromnemu zaangażowaniu Pana kpt. Grzegorza Nadolnego młodzi adepci sztuki żeglarskiej mogli samodzielnie po raz pierwszy chwycić za ster:

rhdr

jak również sprawdzić swoje umiejętności w zakresie węzłów żeglarskich.

Nie byliśmy osamotnieni w zdobywaniu wiedzy, ponieważ towarzyszyli nam uczniowie Zespołu Szkół, którzy w tym samym czasie odbywali praktyki zawodowe.

Pierwszego dnia naszego pobytu w Nakle Dyrektor szkoły Pan Kazimierz Toczko oprowadził nas po szkole i pokazał jak w praktyce uczniowie zdobywają niezbędne umiejętności w nauczanych zawodach.

Kolejnego dnia czekał na nas niesamowity rejs z Nakła do Bydgoszczy skąd wyruszyliśmy w drogę powrotną do Wrocławia.

Dopełnieniem wrażeń była piękna okolica i noc spędzona na statku.

To były bardzo intensywne dwa dni.