Wykład na temat transportu wodnego

wrzesień 30, 2020

28 września 2020 r. uczniowie TŻŚ mieli okazję wysłuchać interesującego wykładu na temat transportu morskiego, wygłoszonego przez dr. Jakuba Marszałkiewicza.

Uczniowie z zainteresowaniem wsłuchiwali się w informacje dotyczące początków transportu wodnego, począwszy od czasów starożytnych oraz roli jaką odegrało zaopatrzenie drogą morską podczas epok kolonialnych i wojen światowych, a także określeniu miejsca jakie zajmuje transport morski w dzisiejszym świecie.

Uczniowie uzyskali wiedzę na temat wybranych typów statków oraz niektórych armatorów. Została omówiona problematyka ochrony floty przed współczesnym piractwem oraz terroryzmem.

Był to pierwszy, z serii wykładów dr. Jakuba Marszałkiewicza, które cyklicznie będą się odbywać w naszej szkole.

W przyszłości przewiduje się także podobne zajęcia na temat transportu śródlądowego, bezpieczeństwa transportu oraz światowego systemu logistycznego.

Miejmy nadzieję, że tym spotkaniem rozpoczęliśmy cykl wykładów dla uczniów, i z podobnym sukcesem będziemy gościli u nas innych wykładowców z wyższych uczelni.