Zaproszenie na spotkanie „Odra – rzeka i ludzie”

luty 5, 2021

Odra – rzeka i ludzie

Spotkanie online ze Stefanem Bednarkiem 16 lutego (wtorek) 2021 r. o godz. 18.00.

Zapraszamy Wszystkich !

Dr hab. Stefan Bednarek em. prof. Uniwersytetu Wrocławskiego
b. dyrektor    Instytutu Kulturoznawstwa UW, przewodniczący Komitetu Nauk o Kulturze PAN w latach 2004 -2007, prezes Polskiego Towarzystwa Kulturoznawczego w latach 2009-2013.

Specjalność naukowa: teoria i historia kultury; historia kultury polskiej   w XX wieku. Redaktor serii: „Prace Kulturoznawcze”, redaktor czasopisma „Dolny Śląsk”, członek rad redakcyjnych czasopism: „Przegląd Kulturoznawczy”, „Kultura Współczesna”, „Kultura Popularna”, „Tematy z Szewskiej”. Autor i redaktor kilkunastu książek i ponad 100 artykułów naukowych.

Od 1998 r. praca w Uniwersytecie Wrocławskim, współzałożyciel uniwersyteckich studiów kulturoznawczych, współautor uniwersyteckich programów tych studiów; autor programów podyplomowych studiów dla nauczycieli w zakresie edukacji regionalnej oraz wiedzy o kulturze, także wykładowca tych studiów. W latach 1998-2014 dyrektor Instytutu Kulturoznawstwa UW. Organizator i uczestnik konferencji naukowych i metodycznych nt. edukacji regionalnej  i kulturalnej. Współorganizator i członek Komitetu Organizacyjnego Kongresu Kultury Polskiej ‘2000, podczas którego był moderatorem panelu „Edukacja kulturalna”. Członek-założyciel Polskiego Towarzystwa Kulturoznawczego. Przewodniczący Dolnośląskiego Towarzystwa Regionalnego, członek komitetów organizacyjnych kongresów regionalnych.