DNI OTWARTE NA POLITECHNICE MORSKIEJ W SZCZECINIE

kwiecień 11, 2024

W dniu 4 kwietnia uczniowie klasy 2TŻ odwiedzili zaprzyjaźnioną z Technikum Żeglugi Śródlądowej we Wrocławiu Politechnikę Morską w Szczecinie. W ramach organizowanych Dni Otwartych uczestniczyli w wykładach i warsztatach zawodowych, przetestowali symulatory nawigacyjne, odwiedzili  statek szkolno-badawczy NAWIGATOR XXI. Uczniowie poznali symulatory różnych typów statków morskich, mieli okazję pracować z wykorzystaniem nowoczesnych technologii nawigacyjnych stosowanych na statkach. Dużym zainteresowaniem młodzieży cieszył się  statek Politechniki Morskiej NAWIGATOR XXI. Spotkanie z wykładowcami i studentami Politechniki Morskiej w Szczecinie pozwoliło uczniom zasmakować studenckiego życia, dowiedzieli się oni jak wygląda  przyszłość na studiach Politechniki Morskiej.