Zajęcia integracyjne w TŻŚ we Wrocławiu

wrzesień 20, 2023

15.09.2023r. odbyło się spotkanie integracyjne dla klas pierwszych jak również pozostałych klas Technikum Żeglugi Śródlądowej we Wrocławiu. Spotkanie odbyło się na plaży miejskiej Hotspot, dzięki uprzejmości Pana Michała Zimończuka i jego ekipy mogliśmy przeżyć niezapomniane chwilę z uczniami oraz wychowawcami klas.
Pamiętacie swoje pierwsze dni w szkole? Okrywanie się purpurą, odczuwanie skrępowania może i momentami dygotanie ze strachu? To naturalne odczucia w nowych i nieznanych sytuacjach. Znalezienie się w klasie jest jednoznaczne z przystąpieniem do grupy społecznej, w której przeżywa się wzloty i upadki, radości i smutki, trzymanie sztamy i krzyżowanie szpad. Wprowadzenie zajęć adaptacyjnych w pierwszych dniach edukacji programów adaptacyjno-integracyjnych składających się z zabaw, ćwiczeń, wspólnie spędzonych chwil również poza szkołą ułatwia cementowanie grupy, poznanie siebie. To okazja do nawiązania kontaktów między rówieśnikami, ale też i wychowawcą. Dzięki takim działaniom poziom stresu, wynikający z obawy przed pierwszymi dniami w szkole maleje, a nawet u niektórych znika całkowicie. Nauczyciel buduje przyjazną atmosferę do nauki, zaznajamia młodzież i dzieci ze zwyczajami oraz tradycjami panującymi w danej placówce.
Podczas naszego spotkania integracyjnego nie zabrakło wspólnych zabaw, poznania się bliżej, odkrywania talentów wśród uczniów jak również nauczycieli. Były wspólne zabawy, śpiewy jak również pieczenie kiełbaski.
Wszyscy po tym dniu czujemy zadowolenie oraz radości
Dziękujemy wychowawcom: Grażyna Bieńkowska, Agata Butkiewicz, Paweł Prokopczak, Tomasz Pająk oraz wspaniałej naszej młodzieży za cudowny wspólny czas, jednogłośnie zgadzamy się, że takie spotkanie należy powtórzyć.
Anna Ruszczak, pedagog szkolny