sekretariat@tzs.edu.pl, +48 71 725 53 55 godz. 7.30-15.30

MŁODZIEŻ WIERNA WARTOŚCIOM

Marzec 4, 2019

Młodzież TŻŚ wzięła udział w uroczystościach upamiętniających Żołnierzy Wyklętych. Dwudziestego ósmego lutego wzięliśmy udział w koncercie poświęconym Żołnierzom, prowadzonym z ogromnym zaangażowaniem przez Dolnośląskiego Kuratora Oświaty Pana Romana Kowalczyka. Prezentowane pieśni nawiązywały do walki z okupantem niemieckim i sowieckim. Aranżacja utworów oraz bogata wiedza historyczna Pana Romana Kowalczyka przybliżyła nam te trudne czasy jak również uczucia towarzyszące żołnierzom i bohaterom narodowym.

We Wrocławiu uroczystości związane z obchodami Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych rozpoczęły się na Cmentarzu Osobowickim. W uroczystościach wziął udział Dyrektor szkoły wraz z pocztem sztandarowym.

Dopełnieniem historycznego wymiaru kolejnej rocznicy upamiętniającej Żołnierzy Wyklętych był udział młodzieży w prelekcji prowadzonej przez pracowników Instytutu Pamięci Narodowej w Centrum Kultury „AGORA”, zakończonej projekcją filmu opowiadającego historię ostatniego niezłomnego żołnierza – Józefa Franczaka, pseudonim Lalek.

Niezłomna postawa oraz heroiczna walka Żołnierzy Wyklętych wskazuje nam na najważniejsze dla naszego narodu wartości, które naród Polski ceni wyżej niż własne życie. Pamięć o Żołnierzach Wyklętych umacnia w nas wolę trwania przy wartościach.

W ten sposób młode pokolenie ma okazję nie tylko uczyć się prawdziwej historii Polski, ale przede wszystkim ją przeżywać.