ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2019/2020 TŻŚ we WROCŁAWIU

wrzesień 2, 2019

W dniu 2 września 2019 r. o godz. 9.oo w auli przy ulicy Młodych Techników 58 we Wrocławiu uczniowie klas pierwszych i drugiej klasy TŻS uroczyście rozpoczęli rok szkolny 2019/2020.

Uczniowie drugiej klasy w oczekiwaniu na świadectwa. Wszyscy odbyli pierwsze praktyki na statku szkolnym „MAJOR SUCHARSKI”, gdzie mieli okazję sprawdzić teorię z ław szkolnych na pokładzie statku. Koleżanki i koledzy z klas pierwszych z pewnością już wybiegają myślami w przyszłość, kiedy to, to będą na ich miejscu.

Podczas uroczystości gościliśmy: Dyrektora Urzędu Żeglugi Śródlądowej – dra Jana Pysia, Prezesa Stowarzyszenia Technikum Żeglugi Śródlądowej – Waldemara Rybickiego, gość z Danii,  oficer duńskiej marynarki p. Robert Petersen oraz rodzice.

W swych wypowiedziach mówcy podkreślali znaczenie umiejętności marynarskich oraz niezbędną wiedzę do uprawiana zawodu technika żeglugi śródlądowej.

Dyrektor Jan Pyś pogratulował uczniom wyboru szkoły a zarazem drogi życiowej.

Uczniowie otrzymali świadectwa ukończenia pierwszej klasy TŻŚ i jednocześnie pobrali od Dyrektora Szkoły patki już do drugiej klasy.

Na zakończenie wręczono nagrodę dla najlepszej uczennicy, którą została Zofia Kierasińska, osiąga najlepsze wyniki w nauce oraz pracuje jako wolontariuszka w różnych pracach na rzecz TŻŚ, także jest przewodniczącą samorządu uczniowskiego.

Nagrodzono również uczniów, którzy reprezentowali szkołę w sporcie oraz udzielali się na rzecz społeczności szkoły.