7. Dni Odry – Wrocław. Miasto nad rzeką.

maj 22, 2023

W dniach 13 – 21 maja 2023 r. We Wrocławiu odbywały się Dni Odry organizowane przez Wydział Promocji Miasta i Turystyki.  Dni Odry są organizowane od 2016 roku, tradycyjnym elementem obchodów jest piknik na Bulwarze Xawerego Dunikowskiego. Na odwiedzających czekało wiele atrakcji, m.in. rejsy po Odrze, warsztaty, pokazy. Swoje stoiska zaprezentowały stowarzyszenia, fundacje, uczelnie wyższe, instytucje kultury, centra nauki, kluby sportowe, przedstawiciele przedsiębiorców, wszyscy nierozerwalnie związani w Odrą i miastem Wrocław. W tym dniu na Bulwarze Dunikowskiego nie mogło zabraknąć Technikum Żeglugi Śródlądowej we Wrocławiu. Uczniowie prezentowali sposoby wiązania węzłów, opowiadali o szkole mieszkańcom Wrocławia i osobom bawiącym się na pikniku.

Wspólna zabawa była okazją do poszerzenia wiedzy o rzece, możliwościach związanych z dalszą edukacją, przestawienia oferty szkoły.