„Nie daj szansy AIDS” – konkurs finałowy!

grudzień 5, 2018

Trójka uczniów naszego Technikum brała udział w finałowym etapie konkursu wiedzy o HIV/AIDS, który odbył się na sali wykładowej Wydziału Farmaceutycznego z Oddziałem Analityki Medycznej Uniwersytetu Medycznego im. Piastów Śląskich we Wrocławiu. Finalistami tego konkursu byli Helena Kozłowska, Eryk Spodzieja oraz Bernard Pluta, a kibicowały im Zofia Kierasińska i Małgorzata Kosowska.

Ostatni etap konkursu polegał na wybraniu, za pomocą terminali, jednej spośród czterech wyświetlonych odpowiedzi. Wybór odpowiedzi był poddany presji czasu, ponieważ decyzję należało podjąć w ciągu 30 sekund. Po teście wszystkie wybory uczestników konkursu zostały porównane z prawidłowymi odpowiedziami.

Plakat Pawła Lewickiego

Oprócz konkursu wiedzy nt. HIV/AIDS uczestnicy kampanii mogli się zmierzyć także z plakatem, opowiadaniem i prezentacją multimedialną.

Całe wydarzenie zakończyło się ogłoszeniem wyników w prezentowanych kategoriach i przyznaniem nagród.

Niestety naszym finalistom nie udało się uzyskać żadnego z czołowych miejsc, jednak samo uczestniczenie w takim wydarzeniu dało nam możliwość poszerzenia zakresu wiedzy na temat HIV/AIDS i innych chorób wenerycznych oraz walki z nimi.

Koordynatorem z ramienia szkoły była pani Diana Grycner.

Autor: Helena Kozłowska TŻŚ