Nie samą nauką marynarz żyje

styczeń 10, 2019

W dniu wczorajszym uczniowie TŻŚ mieli możliwość obejrzeć w historycznych murach Opery Wrocławskiej wzruszającą i piękną historię żydowskiej rodziny, która wraz z mieszkańcami Anatewki była zmuszona opuścić swój dom. Powodem była nadciagająca rewolucja carskiej Rosji pocz. XX wieku.

Filozoficzne dialogi Tewjego z Panem Bogiem powodowały refleksję jak i uśmiech. Scenografia przyciągała nie mniejszą uwagę niż sam spektakl.

„Skrzypek na dachu” to tak naprawdę opowieść o każdym. Każdy ma w sobie Tewjego, który „dzień po dniu na dom zarabiać musi”, a po cichu marzy, by „być bogaczem”.

Każdy obserwuje życie i nie pojmuje, „jak się dzisiaj zmienia świat”. I każdy równie mocno jak Tewje marzy o tym, by szczęśliwie żyć.

Opera uczniów zainspirowała i otworzyła na nowe doświadczenia artystyczne, które niewątpliwie uwrażliwiają młodego człowieka.