sekretariat@tzs.edu.pl, +48 71 725 53 55 godz. 7.30-15.30

Radosne obchody Święta Niepodległości

listopad 13, 2022

W tym roku przypada 104 rocznica odzyskania niepodległości. Uczniowie i nauczyciele Technikum Żeglugi Śródlądowej we Wrocławiu uczcili o święto w radosny sposób. W środę 09.11 w szkole odbyła się uroczystość szkolna – radosne obchody Święta Niepodległości. Każda klasa miała za zadanie przygotować  stoisko niepodległościowe, które zawierało prezentację bitwy, krótki opis, przebieg, skutki, umiejscowienie bitwy na mapie,  prezentację dowódców, uzbrojenia, rodzajów wojsk. Następnie odbył się uroczysty apel i wspólne śpiewanie pieśni legionowych, na które zaproszony został chór uczniów ze szkoły podstawowej Leonardo oraz uczniowie ZS nr 18. Po apelu wszyscy uczniowie i nauczyciele spotkali się na słodkim poczęstunku.

W czwartek 10.11.2022 r., w przeddzień Narodowego Święta Niepodległości, o symbolicznej godzinie 11.11 uczniowie i nauczyciele naszej szkoły wraz z kolegami z ZS nr 18 wspólnie odśpiewali „Mazurka Dąbrowskiego” w ramach akcji „Szkoła do hymnu”.

Podsumowaniem obchodów był udział uczniów w Radosnej Paradzie Niepodległości. Uczniowie wraz z mieszkańcami przeszli ulicami Wrocławia świętując odzyskanie niepodległości. Barwna i radosna parada wystartowała  z pl. Wolności i ulicami miasta przemaszerowała do Centrum Historii Zajezdnia, tam o godzinie 12.00 wspólnie odśpiewano Hymn Polski.