sekretariat@tzs.edu.pl, +48 71 725 53 55 godz. 7.30-15.30

Trenuj z wojskiem w ferie

styczeń 22, 2023

https://www.wojsko-polskie.pl/awl/articles/aktualnosci-w/trenuj-z-wojskiem-w-ferie/

 

projekt „Trenuj z wojskiem w ferie”. Od połowy stycznia do końca lutego w 31 jednostkach wojskowych na terenie całego kraju i w każdym województwie będzie można wziąć udział w popularnych – sobotnich szkoleniach wojskowych dla każdego. Zapewniamy profesjonalne umiejętności, przygotowanie wojskowe, wojskowy poczęstunek oraz dobrze i miło spędzony czas. To miejsce dla każdego!

Jeżeli chcesz podnieść swoje poczucie bezpieczeństwa oraz nabyć lub podszlifować podstawowe umiejętności czy nawyki obronne, to projekt jest właśnie dla Ciebie. Żołnierze Wojska Polskiego nauczą Cię podstaw zachowania w razie kryzysu i zagrożenia.

Podczas 8 – godzinnych zajęć w wybraną przez siebie sobotę zaznajomisz się z bronią – poznasz jej działanie, jak się ładuje i jak się jej używa oraz będziesz mógł z niej strzelić na trenażerze. W trakcie szkolenia będziesz mógł rzucić granatem ćwiczebnym, poznać podstawy survivalu, walki wręcz oraz zasady nawigowania w terenie. Ponadto wojskowi instruktorzy powiedzą Ci jak należy się zachować podczas alarmu, zagrożenia, czy ostrzału lotniczego i artyleryjskiego (gdzie i jak się ukryć). Zajęcia będą maksymalnie nastawione na praktykę. Będziesz mógł wszystkiego dotknąć i spróbować. Stawiamy na Twoje doświadczenie osobiste. Będziesz miał możliwość sprawdzenia jak wygląda szkolenie wojskowe i jak to jest być żołnierzem. Wystawiony będzie punkt rekrutacyjny, w którym będziesz mógł w ekspresowym tempie złożyć aplikację do służby i wstąpić w nasze szeregi.

Jeśli masz od 15* do 65 lat i posiadasz wyłącznie obywatelstwo polskie zgłoś się do wybranej przez siebie jednostki poprzez e-mail, telefon, media społecznościowe lub osobiście. Wystarczy, że podasz swoje imię, nazwisko, wiek oraz kontakt.

* Nieletni będą mogli uczestniczyć tylko za pisemną zgodą rodzica bądź opiekuna.

Treningi będą się odbywać w okresie ferii zimowych w każdą sobotę od 14 stycznia do 25 lutego w godz. 8.00-16.00. Szkolenie dla osób ze środowiska cywilnego jest bezpłatne. Zapewniamy ubezpieczenie oraz wyżywienie.

W każdym województwie będzie brała udział w projekcie min. jedna jednostka wojskowa. W sumie zaangażowanych jest 31 jednostek wojsk operacyjnych oraz Wojska Obrony Terytorialnej.

Do Akademii Wojsk Lądowych zapraszamy 25 lutego!

Aby wziąć udział w projekcie należy zapoznać się z regulaminem oraz przesłać drogą mailową (trenujzwojskiem@awl.edu.pl) skany podpisanych dokumentów:

  • formularza zgłoszeniowego;
  • oświadczenia uczestnika;
  • zgody rodzica (w przypadku uczestnika małoletniego);
  • klauzuli informacyjnej RODO.

Oryginały powyższych dokumentów (z podpisem) obowiązkowo należy mieć ze sobą w dniu szkolenia. Decyduje kolejność zgłoszeń.